Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Strona Główna

AMERYKA PÓŁNOCNA
 

Wybierz Państwo

Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Belize, Dominika, Dominikana, Grenada, Gwatemala, Haiti, Honduras, Jamajka, Kanada, Kostaryka, Kuba, Meksyk, Nikaragua, Panama, Portoryko, Saint Lucia, Saint Kitts i Nevis, Saint Vincent i Grenadyny, Salwador, Trynidad i Tobago, USA - Stany Zjednoczone Ameryki

BAHAMY

Flaga Bahamy

Ważniejsze dane:

Powierzchnia: 13900 km2
Ludność: 270 tys.
Stolica: Nassau
Ważniejsze Miasta: Freeport,
Rock Sound, Rolleville, Matthew Town
Język Urzędowy:
angielski
Religie: chrześcijaństwo
Waluta: Dolar
Bahamski
Średnia Temperatura:
Latem; 2
8 °C
Zimą:
21 °C


Atrakcyjność Turystyczna:


Galeria Zdjęć z Wysp Bahamy

Bahamy Galeria Zdjęć
Bahamy, Filmy i Atrakcje Turystyczne


Atrakcje Turystyczne
Bahamy (Filmy)


 

Linki Sponsorowane
 
 
Przewodnik Turystyczno Informacyjny Bahamy "Twoje Podróże I Wakacje Marzeń".
 

Geografia i Klimat Wysp Bahama / Historia Wysp Bahama / Ludność i Gospodarka Wysp Bahama / Wakacje i Podróże po Wyspach Bahama / Nassau i Paradise Island / Wyspa Wielka Bahama / Wyspa Abacos / Wyspy Exuma / Wyspa Andros / Wyspy Eleuthera i Cat / Zdjęcia z Wysp Bahama / Atrakcje Turystyczne Wysp Bahama (Filmy) / Znajdź Hotele Na Wyspach Bahama

 

Przewodnik Po Wyspach Bahama

Geografia i Klimat Wysp Bahama

Bahamy -
to długi archipelag o powierzchni 13 939 km2, który tworzy około 2000 wysp i wysepek koralowych, rozciągających się między Florydą a Kubą. Co ciekawe, spośród tysiąca wysp jedynie 30 z nich jest zamieszkałych. Największe wyspy archipelagu to, New Providence, Wielka Bahama, Andros, Wielkie Abaco, Eleuthera i Cat. Powierzchnia wysp ma charakter równinny, a wzdłuż niektórych fragmentów wybrzeża znajdują się słone bagna porośnięte wiecznie zielonymi lasami zwanymi - namorzynem. Wyspy Bahama są tak płaskie że jej najwyższy punkt ma zaledwie 63 metry wysokości n.p.m..

Klimat wysp Bahama jest podrównikowy wilgotny oraz w północnej części archipelagu, zwrotnikowy wilgotny. Charakteryzują się on dwiema porami roku, letnią wilgotną trwającą od maja do listopada oraz zimową, suchą i bezdeszczową trwającą od grudnia do kwietnia.

Historia Wysp Bahama


Wyspy Bahama odkryte zostały w czasie kiedy to Krzysztof Kolumb przybył do brzegów Ameryki w 1492 roku. Przemierzając Ocean Atlantycki dotarł on do jednej z wysp San Salvador, którą objął w imieniu królowej Hiszpanii. Rdzenną ludność wyspy, Arawaków, Hiszpanie przesiedlili jako niewolników na pobliską Kubę i Haiti. W XVII w. na Bahamach pojawili się pierwsi osadnicy brytyjscy, a w 1717 wyspy stały się własnością korony brytyjskiej. W 1973 roku Bahamy uzyskały niepodległość, co przyczyniło się do wzrostu napływu emigrantów z Haiti, uciekających przed ubóstwem. Formalnie Bahamy stanowią monarchię konstytucyjną i są członkiem Brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Ludność i Gospodarka Wysp Bahama

Większość Ludności zamieszkującej Bahamy skupia się na Wyspach Wielka Bahama i New Providence. Są to głównie Murzyni i Mulaci będący potomkami niewolników sprowadzonych z Afryki oraz angielskich osadników.

Podstawą gospodarki Wysp Bahama stanowi turystyka i obsługa całego ruchu turystycznego. Wspaniałe kurorty i przepiękne krajobrazy połączone z licznymi plażami i gorącym klimatem, przyciągają turystów z całego świata a głównie z USA i Kanady. Obok turystyki Bahamy stanowią również ważne międzynarodowe centrum finansowo-bankowe, które rozwinęło się dzięki liberalnym przepisom podatkowym. Bahamy eksportują także, produkty ropopochodne, chemikalia, cement oraz owoce morza i szlachetny znany na całym świecie rum.


 
Hotele Bahamy

 

Mapa Wysp Bahama

Mapa Bahamy

Rum - Słynny Towar Eksportowy Wysp Bahama

Rum z Wysp Bahama

Legendarni Piraci Wysp Bahama

Piraci z Bahama

Podróże Po Wyspach Bahama - Co Zobaczyć i Gdzie Spędzić Wakacje Na Bahamach?


Niewątpliwie największe i najbardziej poszukiwane atrakcje wśród turystów udających się na rozsiane po całym archipelagu Wyspy Bahama, są jej piękne piaszczyste plaże, możliwość uprawiania sportów wodnych, (w tym nurkowania) jak i panujący tam klimat. Jednak Bahamy to nie tylko, plaże i wspaniałe rafy koralowe ale także duże bogactwo kulturowe i historyczne tego regionu. Wiele tych większych i mniejszych wysp przyciąga turystów swoją, unikalnością oraz różnorodnością, nie jednokrotnie tworząc swój wyjątkowy niepowtarzalny klimat. Wyspy Bahama są ciekawe również ze względu na to iż stanowiły one niegdyś siedzibę piratów. Po dziś dzień z wyspami wiąże się wiele ciekawych legend i historii o skarbach i bogactwach tu przez nich ukrytych.

Nassau i Paradise Island

Stolica Wysp Bahama - Nassau
to największe miasto (200 tys. mieszkańców) znajdujące się na wyspie New Providance. Nassau stanowiło niegdyś ostoję piratów, którzy stacjonowali w mieście jeszcze w XVIII wieku. Obecnie łączy ono w sobie niepowtarzalny urok Bahamów z nowoczesnością; stanowiąc centrum kulturalne i polityczne archipelagu. Główne atrakcje miasta to przepiękne kurorty turystyczne, hotele, kluby golfowe, kasyna, restauracje, dyskoteki i plaże, które przyciągają rocznie na wakacje rzesze zamożnych turystów. Jedną z bardziej znanych atrakcji miasta jest odbywający się na jego ulicach co roku 26 grudnia i 1 stycznia festiwal i parada zwany potocznie Junkanoo.


Nassau
połączony jest także z tak zwana Rajską Wyspą (Paradise Island), która stanowi najbardziej ekskluzywną część miasta, gdzie luksusowe hotele i nieustannie tętniące życie nocne na stałe wpisało się w jej krajobraz.


Wyspa Wielka Bahama

To właśnie tutaj znajdują się dwa słynne kurorty wypoczynkowe Freeport i Port Lucaya. Niejednokrotnie nazywane są one jako drugie Las Vegas, gdzie nieustanna zabawa i szaleństwo nocnych imprez przy muzyce reggae trwa do białego rana. Jeżeli zatem szukają państwo aktywnej formy wypoczynku połączonej z bogatym życiem nocnym, wybór Wielkiej Bahamy będzie najodpowiedniejszy. Przebywając na wyspie koniecznie trzeba odwiedzić także Park Narodowy Lucayan, w którym znajdują się piękne i najstarsze na świecie podwodne jaskinie, stanowiące istne eldorado dla zapalonych nurków jak i dopiero co zaczynających z tym sportem przygodę amatorów.

Wyspa Abacos

Abacos Island
to wyspa, która głównie odwiedzana jest przez żeglarzy, ze względu na panujące tu idealne warunki sprzyjające uprawiania tego sportu. Warto tu odwiedzić liczne, małe porty a zwłaszcza porą wieczorową, kiedy to kolorowe łodzie rybackie, czy też luksusowe jachtów, unoszą się na wodzie, a fały dzwonią obijając się o stalowe maszty. Przebywając na wyspie warto odwiedzić Hope Town i Elbow Cay, gdzie nieustannie odbywają się liczne zawody żeglarskie i organizowane są festyny i imprezy kulturalne.

Wyspy Exuma

Wyspy Exuma
to jedne z najpiękniejszych i dziewiczych miejsc na Bahamach. Archipelag ten składa się aż z 364 malutkich wysepek, które rozsiane są na Oceanie Atlantyckim w środkowej części Bahamów. Znajdujące się tutaj szerokie, piaszczyste plaże oraz szmaragdowo-błękitne laguny stwarzają świetne warunki do nurkowania i snorklingu. Dla tych którzy lubią podglądać dzika przyrodę polecamy udać się do Sea Parku, w którym można podziwiać rzadkie gatunki ptaków i podwodnej fauny i flory.

Wyspa Andros

Wyspa Andros
przyciąga turystów przede wszystkim pięknym tropikalnym lasem, w którym znajduje się wiele niespotykanych nigdzie gatunków roślin i zwierząt. Wyspy Andros jak i jej wybrzeża posiadają przepiękne plaże oraz rafy koralowe (w tym drugą pod względem wielkości Rafę Northern Hemisphe), które przyciągają wielu miłośników nurkowania. Podziwiając przepiękne rafy koralowe można także zobaczyć występujące w tym rejonie wspaniałe i majestatyczne żółwie morskie oraz mnóstwo kolorowych tropikalnych ryb, tworzących bajeczny podwodny świat Wysp Bahama.


Wyspy Eleuthera i Cat

Eleuthera i Cat to wyspy, które nie należą do tak bardzo obleganych jak wyżej wymienione, nie mniej jednak mogą poszczycić się pięknymi jaskiniami, rafami koralowymi, plażami, świetnymi miejscami na wędkowanie oraz dużą ilością uprawianych tu kokosowców i drzew cytrusowych. Wyspy te są niewątpliwie atrakcyjne dla tych, którzy pragną uciec od zgiełku cywilizacji i spędzić swoje wakacje na łonie tropikalnej natury.

Zobacz zdjęcia z Wysp Bahama 
Bahamy w Obiektywie

Jedna z Tysiąca Wysp Bahama

Wyspa Na Bahamach

Kurort Wypoczynkowy w Nassau

Bahamy-Nassau

Papuga z Wysp Bahama

Bahamy Papuga

Zobacz Również

Więcej zdjęć z Wysp Bahama
Bahamy - Filmy i Atrakcje Turystyczne
Bahamy Hotele
Bahamy WikiPedia
Informator Bahamy
Portal Poświęcony Bahama (Ang)

Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Kontakt | Reklama

 
Prawa Autorskie - Internetowy Przewodnik Turystyczno-Informacyjny WakacjezPrzewodnikiem.pl 2006-2012