Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Strona Główna

AMERYKA PÓŁNOCNA
 

Wybierz Państwo

Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Belize, Dominika, Dominikana, Grenada, Gwatemala, Haiti, Honduras, Jamajka, Kanada, Kostaryka, Kuba, Meksyk, Nikaragua, Panama, Portoryko, Saint Lucia, Saint Kitts i Nevis, Saint Vincent i Grenadyny, Salwador, Trynidad i Tobago, USA - Stany Zjednoczone Ameryki

MEKSYK

Flaga Meksyku

Ważniejsze dane:

Powierzchnia: 1958200 km2
Ludność: 108,9 mln
Stolica: Meksyk
Ważniejsze Miasta: Acapulco, Veracruz, La Paz, Merida, Durango, Guadalajara
Język Urzędowy: hiszpański
Religie: Chrześcijaństwo
Waluta: Peso Meksykańskie
Średnia Temperatura:
Latem; 32°C
Zimą: 20°CAtrakcyjność Turystyczna:


Galeria Zdjęć z Meksyku

Meksyk Galeria Zdjęć
Meksyk, Filmy i Atrakcje Turystyczne


Atrakcje Turystyczne
Meksyku (Filmy)


 

Linki Sponsorowane

 
Przewodnik Turystyczno Informacyjny Meksyk "Twoje Podróże I Wakacje Marzeń".
 

Geografia i Klimat Meksyku / Historia Meksyku / Ludność i Gospodarka Meksyku / Wakacje i Podróże Po Meksyku / Stolica Meksyk / Teotihuacan - Miasto Bogów / Majowie w Meksyku / Chichen Itza / Palenque / Merida / Acapulco / Cancun / Playa del Carmen / Guadalajara / Monterrey / Puerto Vallarta / Inne Miejsca Turystyczne Meksyku / Zdjęcia z Meksyku / Atrakcje Turystyczne Meksyku (Filmy) / Znajdź Hotele W Meksyku

 

Przewodnik Meksyk

Geografia i Klimat Meksyku

Meksyk
to państwo graniczące od północy ze Stanami Zjednoczonymi zaś od południa z Gwatemalą i Belize. Granica z USA biegnie niemal w połowie wzdłuż Rio Bravo Del Norte, wielkiej rzeki na północy kraju. Krajobraz Meksyku jest niesłychanie zróżnicowany. W niewielkich odległościach od siebie występują; wybrzeże porośnięte bujną równikową roślinnością, wysokie góry, wierzchołki wulkanów i spalone słońcem pustynie. Znaczną część wnętrza kraju zajmuje rozległa Wyżyna Meksykańska, otoczona od zachodu górami Sierra Madre Zachodnia, od wschodu Sierra Madre Wschodnia. Miejscami wyżyna ta sięga wysokości 3000 m.n.p.m. Północna część płaskowyżu ma charakter pustynny i nieurodzajny, za to kotlina Anahuac, w której leży stolica, na południowym krańcu wyżyny, ma bardziej sprzyjający klimat i żyzną glebę. Tam właśnie skupia się większość osadnictwa i przemysł, pomimo zagrożenia erupcjami pobliskich wulkanów. Wzdłuż Zatoki Meksykańskiej oraz na niektórych odcinkach wybrzeża Oceanu Spokojnego rozciągają się niziny porośnięte roślinnością podzwrotnikową. Równoległe do zachodniego wybrzeża kraju, na długości 1200 km, ciągnie się górzysty Półwysep Kalifornijski porośnięty roślinnością pustynną, między innymi kaktusami.

Klimat Meksyku
- jest bardzo zróżnicowany i tak północne obszary od Zwrotnika Raka dominują w klimat zwrotnikowy kontynentalny suchy i bardzo suchy na Półwyspie Kalifornijskim i w Sierra Madre Wschodniej. Na południu od zwrotnika spotyka się odmiany klimatów okołorównikowych w tym, podrównikowy wilgotny (Kordyliera Wulkaniczna, Jukatan), podrównikowy suchy (południowa część Sierra Madre Wschodniej) oraz równikowy wybitnie wilgotny (Chiapas).

Historia Meksyku

Meksyk - Najdawniejsze dzieje Meksyku to historia wielkich indiańskich cywilizacji. Około 1200 p.n.e. na wschodnim wybrzeżu rozwinęła się pierwsza z nich, cywilizacja Olmeków. Lata 250-900 to okres rozkwitu cywilizacji Majów, którzy budowali imponujące ośrodki kulturowe, gdzie czcili bogów Deszczu, Kukurydzy, Słońca i Księżyca. Południowo-środkową część kraju zdominowali Toltekowie, którzy osiągnęli wysoki rozwój kultury i stworzyli silne państwo (ok 950-1200). Kulturowe dziedzictwo Tolteków przejęli koczowniczy Aztekowie, którzy w połowie XIV w. założyli w środkowym Meksyku imperium ze stolicą Tenochtitlan (obecnie miasto Meksyk). W 1521 hiszpańscy konkwistadorzy zdobyli Tenochtitlan. Państwo Azteków upadło, a na jego gruzach powstało wicekrólestwo Nowej Hiszpanii. Hiszpanie rządzili krajem aż do 1821, gdy Meksyk uzyskał niepodległość. Wkrótce kraj stracił znaczną część swego obszaru w wyniku przegranej wojny ze Stanami Zjednoczonymi (1848). W następnych latach Meksyk ogarniały często wojny domowe, których kulminacją była rewolucja (1910-1917) zakończona uchwaleniem nowej konstytucji. Od tego czasu dokładano wiele starań w celu modernizacji kraju i poprawy sytuacji najuboższych. Obecny Meksyk podzielony jest na 31 stanów (estados) oraz Dystrykt Federalny (Distrito Federal), obejmujący miasto Meksyk, będącą jedną z największych aglomeracji miejskich na świecie.

Ludność i Gospodarka Meksyku

Meksyk - jest najludniejszym krajem hiszpańskojęzycznym. Około 60% populacji stanowią Metysi, 30% Indianie, a mniej niż 10% stanowi ludność pochodzenia europejskiego. Co ciekawe wielu wieśniaków wciąż posługuje się wyłącznie lokalnymi, indiańskimi narzeczami. Organizowane często festiwale folklorystyczne odzwierciedlają długą tradycję rodzinnych kultur. Obecnie większość Meksykan mieszka w dużych miastach, gdzie wpływy amerykańskie i europejskie kształtują styl życia.

Gospodarka Meksyku - to typowa gospodarka wolno rynkowa, która opiera się na przemyśle jak i rolnictwie. Obecnie w Meksyku gwałtownie postępuje proces prywatyzacji przedsiębiorstw, a począwszy od czasów rządów administracji prezydenta Ernesto Zedillo Ponce de Leon rząd wspiera rozwój infrastruktury i handlu. Obecnie Meksyk stara się uniezależnić gospodarczo od USA, czemu przysłużyć się mają liczne umowy z krajami Ameryki Łacińskiej, a także układ o wolnym handlu z Unią Europejską. Meksyk w 1/5 swojego obszaru zajmują lasy, sadzi się gatunki drzew o twardym drewnie oraz chile - surowiec do wyrobu gumy do żucia. Również w Meksyku znajdują się największe na świecie złoża srebra i którego to jest głównym producentem. Występują tu też rudy miedzi, cynku, ołowiu oraz siarka, ropa naftowa i gaz ziemny. Rozwinięty przemysł petrochemiczny, włókienniczy, środków transportu, maszynowy, spożywczy odgrywają także istotne znaczenie dla całej gospodarki. Najszybciej i najbardziej dynamiczną gałęzią gospodarki Meksyku jest jednak turystyka, która przynosi niebagatelne zyski i wpływy do budżetu.

 
Hotele Meksyk

 

Mapa Kuby

Mapa Meksyku

Meksykańskie Stroje Ludowe


Meksykańskie stroje ludowe

Słynne Meksykańskie Produkty

Meksyk Produkty

Meksykańscy Muzycy Mariachi

Meksykańscy Mariachi

Podróże Po Meksyku - Co Zobaczyć i Gdzie Spędzić Wakacje W Meksyku ?


Meksyk
to przepiękny kraj, który ma do zaoferowania turystom nieskończoną ilość atrakcji. Dlatego też, czy to zdecydujesz się na wakacyjny wypoczynek na piaszczystych plażach, czy też  postanowisz udać się na fascynującą podróż po pozostałościach cywilizacji, Azteków, Majów czy Indian Olmeca, czy też postanowisz zwiedzić jego piękne i malownicze kolonialne miasta wraz z otaczającą je cudowną przyrodą i niesamowitymi widokami, Meksyk będzie tym państwem, które dostarczy ci z pewnością to wszystko i pozwoli przeżyć pełne wrażeń i przygody wakacje. Wybierając się do Meksyku należy pamiętać jednak że to nie tylko bogactwo naturalne i historyczne, ale przede wszystkim wspaniali ludzie, których przywiązanie do tradycji i religii pozwala nam poczuć i zrozumieć prawdziwy duch tego państwa. Wielu osobą Meksyk kojarzy się także jako kraj pełen rozrywek, gdzie rozbrzmiewa wszędzie meksykańska muzyka słynnych "mariachis", w restauracjach zajada się pyszną tortillę i tacos a w barach nocnych przelewa się kaktusowy alkohol czyli tequila. Meksykanie jak i Polacy z łatwością nawiązują z sobą kontakty, gdyż zamiłowanie do tańca muzyki i pogaduszki przy piwie (Corona) czy też wspomnianej wcześniej tequili, pozwalają nam łatwo znaleźć wspólny język. Większość turystów z Polski ale i także całego świata rozpoczyna swoja podróż i wakacje od jednego z największych miast na świecie, Meksyku czyli (Mexici City).

Miasto Meksyk

Miasto Meksyk (z hiszpańskiego Ciudad de México) to stolica państwa leżąca w Dystrykcie Federalnym, wydzielonym ze stanu Meksyk. Miasto Meksyk to największa zaraz po Tokio aglomeracja świata, którą założyli Hiszpanie na ruinach stolicy państwa Azteków - Tenochtitlan. Cały zespół miejski liczy około 25 mln. mieszkańców zaś samo miasto 1499 km kw. i 8,64 mln ludności. Najlepiej podziwiać ogrom Meksyku jest w momencie schodzenia samolotu do lądowania, kiedy to ujrzymy rozciągającą się w nieskończoność aglomerację miejską. Miasto samo w sobie stanowi niebywałą atrakcję, przemieszanie się tu wysokich wieżowców dystryktu Santa Fe, z licznymi pięknymi parkami, bogatymi dzielnicami willowymi oraz domami pochodzenia kolonialnego jak i mnóstwem barów i restauracji oferujących narodowe frykasy, w wielkim skrócie oddają charakter miasta. Miasto, Meksyk to także wiele interesujących obiektów w tym najbardziej znana Bazylika Nuestra Senora de Guadalupe.  W kościele tym znajduje się obraz patronki Meksyku, Matki Boskiej z Guadalupe, gdzie czci się tutaj kawałek tuniki pasterza Juan Diega, na którym to w XVI w. odbiła się postać właśnie Matki Boskiej. Inne znakomite atrakcje miasta to; Katedra Metropolitana z 1573 roku oraz kościół Jezusa Chrystusa z Nazaretu, Świątynia Azteków Templo Mayor i Piramida Cuicuilco, Zocalo, (czyli Plaza Konstytucji stanowiąca serce miasta), Ogrody Chapultepec (w tym najsłynniejszy, Bosque de Chapultepec), Centrum Historyczne Miasta (Centro Historico), Plaza Garibaldi (gdzie wieczorem można posłuchać żywą muzykę graną przez lokalnych Mariachi), System Kanałów Wodnych Xochimilco, Pałac Narodowy (będący siedzibą władz), Zona Rosa (strefa miasta stanowiąca centrum życia nocnego), Park Alameda (będący niegdyś centrum handlowym Azteków), Pomnik i Monument Angel de la Lndependencia oraz liczne muzea jak, Antropologiczne, Narodowe, Sztuki Współczesnej, Historyczne, Miasta Meksyku i wiele innych. Miasto Meksyk to niebywała atrakcja dla turystów, gdyż z powodu swojego ogromu jak i tysiąca atrakcji każdy będzie wstanie znaleźć coś dla siebie.

Teotihuacan - Miasto Bogów

Położone o zaledwie 50 km na północny-wschód niedaleko od stolicy Meksyku miasto Teotihuacan, zwane także "Miastem Bogów" to jedna z głównych atrakcji Meksyku. Według wierzeń azteckich, miasto to wzniesione zostało przez mitycznych olbrzymów. To właśnie tam znajduje się trzecia pod względem wielkości piramida na świecie - Piramida Słońca "La Pyramide del Sol" (70 m wysokości i 220 długości) oraz nieco mniejsza, choć równie wspaniała Piramida Księżyca "Pyramide de la Luna". Do jednych z zagadek Teotihuacanu należy także ciągnąca się przez całe miasto Aleja Zmarłych. Wiadomo jednak, że wybiega ona o wiele dalej na południe. Jak daleko? Tego jeszcze nie ustalono, ponieważ przez prawie 150 lat wykopalisk prowadzonych na tym terenie dopiero niewielka część miasta została odkryta. Oprócz wspaniałych piramid, w tym mistycznym mieście warto obejrzeć  także Świątynię Quetzalcoatl, będącą sarkofagiem najsłynniejszego boga Meksykanów oraz świątynię Tlaloca (boga deszczów). Co ciekawe Bóg Quetzalcoatl pojawiał się nie tylko w religii azteckiej, ale także w wierzeniach Majów, którzy nazywali go Kukulcan. Quetzalcoatl był najwyższym wodzem, potocznie zwanym Pierzastym Wężem, ponieważ przedstawiano go jako boga wiatru, nieba i słońca a jego sama postać była połączeniem węża grzechotnika z ptakiem quetzal. Pomimo intensywnych prac archeologicznych upadek świetnych cywilizacji Azteków i Majów pozostaje dla nas nadal wielką tajemnicą.

Kultura Majów w Meksyku

Drugą największą po Aztekach kulturą zamieszkującą niegdyś tereny Meksyku była kultura Majów. Majowie, którzy zamieszkiwali Półwysep Jukatan znani byli głównie jako twórcy bardzo precyzyjnego kalendarza, wspaniali rolnicy, architekci (wznoszący ogromne monumentalne budowle) oraz jako ludność posiadającą niebywałą wiedzę matematyczną i astronomiczną, którzy rozwinęli pismo obrazkowe. Głównymi miastami kultury Majów w Meksyku były  Chichen Itza oraz Palenque.

Chichen Itza

Nazwa tego wzniesionego w 450 roku, miasta pochodzi od dwóch świętych zbiorników, przy których zostało ono założone i znaczy "Źródła Ludu Itza". Chichen Itza stanowiło niegdyś główny ośrodek religijny Jukatanu. Jego najważniejsze obiekty to, obserwatorium astronomiczne (gdzie przepowiadano fazy księżyca, wyliczano rok, a nawet orbitę Marsa) oraz poświęcona bogowi Kukulkana piramida i świątynia El Castillo, której 18 tarasów odpowiada 18 miesiącom roku a pnące się ku szczytowi 365 schodów liczbę dni. Inne słynne i godne zobaczenia budowle miasta to Świątynia Wojownika (gdzie znajdują się filary postaci wojowników oraz rzeźby wpół leżących postaci zwane chac mool) jak i El Caracol, tak zwany Ślimak, będący wieżą o wysokości 12,0 m i średnicy 6,7 m zbudowana na dwóch tarasach.

Palenque

Palenque
to kolejne miasto i kolebka kultury Majów, które położone jest majestatycznie w stanie Chiapas. Ruiny Palenque, będąc ukryte w tropikalnym lesie, zostały odkryte dopiero w XVIII wieku. Najważniejszym punktem tego miasta Majów jest Templo de las Inscripciones czyli Świątynia Inskrypcji. Jest to grobowiec króla Pacala, za którego rządów miasto urosło w siłę. Poza świątynią inskrypcji w dżungli ukrytych jest jeszcze kilka innych obiektów takich jak; Świątynia Hrabiego, Świątynie Krzyża, Słońca i Ulistnionego Krzyża (położone na piramidzie schodkowej zostały zbudowane najprawdopodobniej przez następców Pacala), ruiny pałacu (stanowią kompleks kilku budynków i trzech dziedzińców wzniesionych na przestrzeni życia kilku pokoleń, w skład zabudowań pałacowych wchodzi też czterokondygnacyjna wieża) boisko do gry w "pelotę" oraz pozostałości kamiennego akweduktu, który prowadził wodę z rzeki Otulum.

Merida

Merida
powstała na miejscu miasta Majów T'Ho w 1542 roku i została założona przez Don Francisco de Montejo. Dzisiaj Merida to ważny kurort wypoczynkowy gdzie piękne porośnięte palmami bulwary miasta, mieszają się z historycznymi budowlami kolonialnymi. Będąc stolicą stanu Jukatan, oraz posiadając swój urokliwy wygląd powiada się iż jest to "Paryż Zachodu" lub też "Białe Miasto". Pierwszy przydomek Merida uzyskała z powodu dużego niegdyś importu towarów francuskiego pochodzenia i zakorzeniania się tu kultury francuskiej wśród bogatych jej mieszkańców, zaś drugi z powodu znajdujących się tu budowli z białego kamienia oraz popularnego białego ubioru wśród lokalnej społeczności. Merida przyciąga obecnie dużo turystów zafascynowanych podziwianiem pamiątek historycznych Majów.

Acapulco

Acapulco
to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych Meksyku. Przyjeżdżający tu turyści znajdą tu praktycznie wszystko czego potrzeba aby spędzić udane wakacje. Przepiękne piaszczyste plaże, wiecznie ciepłe oceaniczne wody i świecące słońce, baza hotelowa o najwyższym poziomie oraz mnóstwo restauracji i barów jak i nieustannie tętniące życie nocne, czynią Acapulco istnym rajem dla turystów. Samo miasto powstało już 2000 lat temu i stanowi istotny port morski dla całego regionu. Acapulco podzielone jest także na trzy część, Stare Acapulco (Acapulco Tradicionál), Złociste Acapulco (Acapulco Dorado) oraz Acapulco Diamentowe (Acapulco Diamante), które stanowi luksusową dzielnicę turystyczną. Ważnym rejonem wakacyjnego wypoczynku w Acapulco jest także Zatoka Bahía de Acapulco, gdzie na 11 kilometrowym odcinku rozciągają się długie piaszczyste plaże, luksusowe hotele, oraz cały światowy high life z dyskotekami, drogimi sklepami i restauracjami.

Cancun

Cancun 
to kolejny popularny kurort wypoczynkowy Meksyku. Cancun będąc położony w  pobliżu małej wioski rybackiej Puerto Juárez, na wschodnim wybrzeżu półwyspu Jukatan, był niegdyś mało znaczącym miejscem turystycznym. Ogromne środki finansowe przeznaczone na rozwój infrastruktury turystycznej pozwoliły w efekcie utworzyć z Cancun istny raj dla turystów, który obecnie odwiedzany jest przez około 2 mln. osób rocznie. Cancun oprócz wspaniałych plaż, turkusowo czystych wód oceanicznych, wiecznie świecącego słońca jak i  tętniącego życia nocnego stanowi idealne miejsce wypadowe do zwiedzenia starożytnych miejsc kultury Majów Chichén Itzá, Xcaretu czy Tulumu. Cancun podzielony jest także na dwie grupy historyczne Zona Hotelera i Zona Arqueologica, gdzie możemy również podziwiać stare budowle i pamiątki Majów.

Playa Del Carmen

Playa del Carmen
to miejscowość, która wyglądała niegdyś jak Cancun zanim stała się Miami Meksyku. To małe bajeczne miasteczko ma do zaoferowania wszystko czego potrzebuje turysta. Piękne piaszczyste plaże, ciepłe wody jak i wiecznie świecące słońce czynią Playa del Carmen idealnym kurortem na wakacje w Meksyku. Miłośnicy nurkowania powinni także udać się do pobliskiej wyspy Cozumel, gdzie znajdują się piękne rafy koralowe i idealne miejsca do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Kursujące promy oraz statki wypoczynkowe (około $15 za kurs) pozwolą nam udać się na całodniową wycieczkę i poczuć się jak w raju.

Guadalajara

Guadalajara
to miasto w zachodnim Meksyku będące drugie pod względem wielkości w państwie i stanowiące stolicą stanu Jalisco. Guadalajara to ważny ośrodek przemysłowy ale i turystyczny kraju, gdzie znajduje się najsłynniejsza katedra Meksyku, Katadra Guadalajara, piękny Teatr Degollado oraz wiele innych pięknych budowli okresu kolonialnego. Obok katedry warto zobaczyć także w mieście liczne parki w tym najsłynniejsze Park Agua Azul i Park De Las Armas. Częstym miejscem odwiedzin turystów jest także Plaza Libertad, gdzie można dokonać pamiątkowych zakupów z lokalnych miejsc jak i całego Meksyku. Guadalajara to także ważny punkt wypadowy na mapie podróżników chcących zobaczyć takie miejsca jak; Puerto Vallarta, Manzanillo czy Mazatlan.

Monterrey

Monterrey
to jedno z ważniejszych miast w Meksyku położonych w północnej części kraju, malowniczo u stóp Gór Sierra Madre. Miasto to posiada wiele ciekawych zabytków pochodzących z czasów hiszpańskich kolonistów oraz stanowi pewnego rodzaju duch życia Meksyku. To tutaj możemy podziwiać piękne stare domy, które kontrastują się z bogatymi willami i dzielnicami gdzie przepych jest widziany na każdym kroku. Monterrey to również najbogatsze miasto Ameryki Łacińskiej, gdzie swoje siedziby posiadają wielkie światowe korporacje. W samym Monterrey warto zobaczyć, górę Cerro de la Silla, będącą symbolem miasta, pałac lokalnego rządu, pomnik Faro del Comercio, Park Fundidora, most Puente de la Unidad, pałac papieski Palacio del Obispado, katolicką Bazylikę La Basílica del Roble oraz pobliskie; jaskinie Grutas de Garcia, wodospad Cola de Caballo, tamę La Boca jak i tropikalne ogrody parkowe Carretera Nacional.

Puerto Vallarta

Puerto Vallarta
to kurort turystyczny wybrzeża Oceanu Spokojnego, gdzie znajdują się wspaniałe plaże, mnóstwo restauracji i barów a piękne białe domy pokryte czerwonymi dachami przypominają oazę hiszpańskiego kolonialnego miasta. Podczas przechadzania się po brukowanych uliczkach miasta będziemy mieli okazję podziwiać takie zabytki jak, Kościół Guadalupe czy też majestatycznie wyglądającą na miasto zbudowanej z czerwonej cegły Wieżę Dzwonniczą. Ważne ośrodki turystyki wypoczynkowej w okolicach Puerto Vallarta to także, Punta Gorda, La Cruz de Huanacaxtle, Bucerias, Mismaloya, Boca de Tomatlan i Yalapa. Wielu podróżnych wybiera się również na wycieczki do pobliskiej dżungli oraz na wyprawę gdzie można podziwiać tamtejsze wulkany.

Inne Miejsca Turystyczne Meksyku

Inne atrakcje i miejsca godne odwiedzenia i zobaczenia w Meksyku to także;
Aqua Prieta, Aquascalientes, Anahuac, Chihuahua, Bahia De Kino, Bahias de Huatulco, Baja California, Barra De Navidad, Basconcobe, Benito Jurez, Boca del Rio, Cabo San Lucas, Campeche, Chetumal, Chihuahua, Ciudad Obregon, Ciudad Juarez, Coatzacoalcos, Copper Canyon, Cozumel, Cuatla, Cuernavaca, Cuidad Monte, Culiacan, Danzante, Dolores Hidalgo, Ecatepec de Morelos, Ensenada, Guanajuato, Guaymas, Guerrero Negro, Hermosillo, Irapuato, Isla Mujeres, Ixtapa-Zihuatanejo, Jalapa, Jerez Zacatecas, Juarez, Juchipila, La Paz, Magdalena De Kino. Manzanillo, Maruata, Matamoros, Mazatlan, Michoacan, Morelia, Morelos, Naulcapan, Nuevo Rosita, Nuevo Casas, Grandes, Nuevo Laredo, Oaxaca, Ojinaga, Piedras Negras, Coahuila Mexico, Pirules, puebla, Puerto Aventuras, puerto Escondido, Puerto Penasco, Queretaro, Reynosa, Riviera Maya, Rio Sonora, Sahagun Hidalgo, Salto de Aqua, San Blas, San Carlos, San Cristobal de las Casas, San jose del Cabo, San Juan del Ro, San Luis Potosi, San Miquel de Allende, Santiago de Quertaro, Sayulita, Sonora, Tampico, Taxco, Tehuacan, Teotihuacan, Tequila, Tijuana, Tlaxcal, Toluca, Torreon, Tulum, Uruapan, Valle De Guadalupe, Veracruz, Villahermosa, Viveros de la Loma, Yucatan, Zacapu, Zacatecas.  

Zobacz zdjęcia z Meksyku 
Meksyk w Obiektywie

Centrum Biznesowe Miasta Meksyk - Santa Fe

Meksyk Santa Fe

Piramida Słońca w Teotihuacan

Meksyk Teotihuacan

Plaża w Cancun

Plaża w Cancun

Zobacz Również

Więcej zdjęć z Meksyku
Meksyk - Filmy i Atrakcje Turystyczne
Meksyk Hotele
Meksyk WikiPedia
Relacje z Podróży - Meksyk
Wyprawa Do Meksyku

Portal o Kulturze Majów
Portal o Meksyku (Ang.)

Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Kontakt | Reklama

 
Prawa Autorskie - Internetowy Przewodnik Turystyczno-Informacyjny WakacjezPrzewodnikiem.pl 2006-2012