Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Strona Główna

EUROPA
 

Wybierz Państwo

Albania, Andora, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
 

AUSTRIA


Ważniejsze dane:

Powierzchnia: 83860 km2
Ludność: 8,2 mln
Stolica: Wiedeń
Ważniejsze Miasta: Graz, Linz, Salzburg, Insbruck
Język Urzędowy: niemiecki
Religie: chrześcijaństwo
Waluta: Euro
Średnia Temperatura:
Latem; 19°C
Zimą: -1°C


Atrakcyjność Turystyczna:

Galeria Zdjęć z Austrii
Zdjęcia z Austrii
Armenia, Filmy i Atrakcje Turystyczne


Atrakcje Turystyczne
Austrii - (Filmy)


 

Linki Sponsorowane
 
Przewodnik Turystyczno Informacyjny - Austria "Twoje Podróże i Wakacje Marzeń".

 

Geografia Austrii / Historia Austrii / Gospodarka Austrii / Wakacje i Podróże po Austrii / Wiedeń / Salzburg / Atrakcje Turystyczne Austrii / Narty w Austrii / Zdjęcia z Austrii / Atrakcje Turystyczne Austrii (Filmy) / Znajdź Hotele w Austrii

 

Przewodnik Po Austrii

Geografia Austrii

Austria - położona jest w górzystej części środkowej Europy i prawie 3/4 jej powierzchni zajmują pokryte śniegiem i gęstymi lasami Alpy. Poszczególne pasma górskie oddzielają zielone doliny płynących rzek oraz głębokie i nieskazitelnie czyste jeziora górskie. Na położonych wysoko pastwiskach i łąkach wypasa się bydło i owce. Szczególnie atrakcyjnym miejscem jest dolina Dunaju zwaną Kotliną Wiedeńską, w której to znajdują się doskonałe warunki pod uprawę rolną takich zbóż jak, jęczmień, żyto oraz tradycyjne ziemniaki. Ponieważ większość kraju jest górzysta, Austriacy włożyli duży wkład pracy jak i finansowy aby ich gospodarka rolna była w stanie wyżywić samodzielnie 3/4 ludności zamieszkujących Austrię.

Historia Austrii

Już pierwsi mieszkańcy tego obszaru zajmowali się wydobyciem i handlem żelazem i solą. Około 400 p.n.e. na tereny dzisiejszej Austrii przybyli Celtowie, a w 15 p.n.e. obszar ten został podbity prze Rzymian. OD XIII w. Austria była pod rządami dynastii Habsburgów, która uczyniła je częścią imperium, w skład którego wchodziły Hiszpania, Węgry i Niderlandy. W 1918 na skutek zakończenia działań wojennych cesarstwo habsburskie przestało istnieć. Po zakończeniu wojen Austria stał się republiką związkową a w 1995 roku przystąpiła do Unii Europejskiej.

Gospodarka Austrii

Na zboczu dolin uprawia sięsię w Austrii, winorośl, oraz chmiel zaś lasy dostarczają duże ilości drewna, przeznaczanych na celulozę i papier. Austria jest także krajem wysoko uprzemysłowionym. jednak większość zatrudnionych pracuje w usługach typu, handel, bankowość, obsługa ruchu turystycznego, opieka zdrowotna i szkolnictwo.

 
Hotele Austria

 

Mapa AustriiStrój Ludowy Austrii

 
Podróże Po Austrii - Co Zobaczyć i Gdzie Spędzić Wakacje w Austrii?


Kraj ten bez wątpienia jest dużą atrakcją turystyczną dla przyjeżdżających tu turystów z całego świata. Latem stanowi idealne miejsce spędzenia wakacji na wędrówkach górskich, przebywania na świerzym powietrzu i zwiedzania większych zabytkowych miast takich jak Wiedeń, Salzburg, Innsbruck, Linz. Miasta te posiadają bogatą ofertę zabytków, zaś zimą Austria to miejsce aktywnego wypoczynku dla tych, którzy uprawiają narciarstwo i wszelkie sporty związane z "białym szaleństwem". Wybierając się więc do Austrii, każdy może spędzić tu miło i przyjemnie swój urlop czy wakacje.

Wiedeń

Do najciekawszych miast Austrii bez wątpienia zaliczyć trzeba Wiedeń. Jak każdy wie Wiedeń to miasto Johana Straussa kompozytora, dyrygenta i skrzypka. rozsławionego z tanecznych walców np. Nad pięknym, modrym Dunajem. Znajduje się dlatego też tam park od jego imienia gdzie można odpocząć lub też podziwiać znajdujące się w nim posągi. Niewątpliwą atrakcją jest także pochodzący z XIX wieku Kościół Wotywny, Ratusz, gmach Austriackiego Parlamentu, Wiedeńska Opera oraz Muzeum Historii Naturalnej i Historii Sztuk Pięknych. Każdy turysta będący w Wiedniu, powinien także odwiedzić pchli targ (Naschmarkt), Katedrę św. Szczepana, Belweder, Teatr Zamkowy, oraz Zamek Schonbrunn.

Salzburg

Duża część wydarzeń kulturalnych Austrii odbywa się w Salzburgu. Trwa tutaj od końca lipca do końca sierpnia Letni Festiwal, przyciągający setki melomanów i pasjonatów muzyki klasycznej z całego świata. Salzburg oferuje bogaty program kulturalny, obejmujący ponad 4000 imprez rocznie, różnego rodzaju oraz stanowi centrum kongresowe i targowe, będąc w czołówce światowej w organizowaniu tego typu imprez. Do najbardziej atrakcyjnych zabytków Salzburga należą, twierdza Hohensalzburg, Zamek Mirabell, katedra Salzburga, oraz miejsce urodzenia i zamieszkania Mozarta.

Atrakcje Turystyczne Austrii

Niezapomnianą przygodą w Austrii jest udział w wycieczce statkiem po Dunaju. Austria posiada wiele walorów turystycznych jak, doskonale przygotowane szlaki do turystyki pieszej i rowerowej, wspaniałe, niezapomniane krajobrazy, niepowtarzalna fauna i flora, urok i oryginalność alpejskich wiosek i miasteczek, a wszystko to doskonale wsparte i godną do pozazdroszczenia infrastrukturą turystyczną. Będąc w Austrii warto zobaczyć także lodowe jaskinie w Werfen i Dachstein.

Narty w Austrii

Uprawianie narciarstwa w Austrii to hobby i niemalże sport narodowy i nic więc dziwnego iż duża część miłośników tego sportu z Polski i zagranicy wybiera właśnie ten kraj jako cel swojej podróży. Pomiędzy Alberg i Alpami Kitzbuhelskimi, rozciąga się Tyrol, zwany jako "serce Alp". Tu znajdują popularne na całym świecie stacje narciarskie, Kitzbuhel oraz położone w rejonie Alberg miejscowości Lech, Zurs i St.Anton.

Zobacz zdjęcia z Austrii 

Austria w Obiektywie

Alpy w Austrii

Alpy Austrii

Zamek Schonbrunn - Wiedeń

Wiedeń Zamek Schonbrunn

Salzburg Nad Rzeką Salzach

Austria Salzburg

Zobacz Również

Więcej zdjęć z Austrii
Austria - Filmy i Atrakcje Turystyczne
Hotele W Austrii

Austria WikiPedia
Wszystko o Austrii
Poznaj Salzburg
Austria On Line

Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Kontakt | Reklama

 
Prawa Autorskie - Internetowy Przewodnik Turystyczno-Informacyjny WakacjezPrzewodnikiem.pl 2006-2012