Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Strona Główna

EUROPA
 

Wybierz Państwo

Albania, Andora, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
 

BIAŁORUŚ

Flaga Wolnej Białorusi

Ważniejsze dane:

Powierzchnia: 207600 km2
Ludność: 10 mln
Stolica: Mińsk
Ważniejsze Miasta: Witebsk, Grodno, Brześć, Homel
Język Urzędowy: białoruski
Religie: chrześcijaństwo
Waluta: Rubel białoruski
średnia Temperatura:
Latem; 18°C
Zimą: -7°C


Atrakcyjność Turystyczna:

Galeria Zdjęć z Białorusi
Zdjęcia i Galeria z Białorusi
Białoruś, Filmy i Atrakcje Turystyczne


Atrakcje Turystyczne
Białorusi - (Filmy)


 

Linki Sponsorowane


 
Przewodnik Turystyczno Informacyjny - Białoruś "Twoje Podróże i Wakacje Marzeń".

 

Geografia Białorusi / Historia i Ludność Białorusi / Gospodarka Białorusi / Wakacje i Podróże Po Białorusi / Grodno i Rzeka Niemen / Mińsk / Zdjęcia z Białorusi / Atrakcje Turystyczne Białorusi (Filmy) / Znajdź Hotel Na Wakacje i Podróże

 

Przewodnik Po Białorusi

Geografia Białorusi

Białoruś - to w większej części rozległa nizina, poprzecinana rzekami i pasmami niewysokich wzniesień. Znaczna część Białorusi to trudno dostępne bagna i rozległe lasy, takie jak przy granicy z Polską Puszcza Białowieska, stanowiąca jeden z nielicznych naturalnych kompleksów leśnych, które udało się zachować w Europie od czasów prehistorycznych, i które to zamieszkują będące symbolem tego regionu i atrakcją turystyczną żubry.

Historia I Ludność Białorusi

Białoruś to naród słowiański, który przybył na te tereny poraz pierwszy około 1500 lat temu. W czasach średniowiecza ziemie te należały do Rusi Kijewskiej, wraz ze stolicą Kijów, który na chwilę obecną znajduje się w granicach Ukrainy. Kolejne wieki to częsta zmiana przynależności i tak w XIV w. Białoruś należała do Litwy, w XVI w. do Polski a od XVIII w. do Rosji. Od 1922 jej wschodnie tereny były pod władaniem Radzieckiej Republiką Związkową zaś zachodnie przynależały do Polski aż do roku 1939 czyli wybuchu II wojny światowej. Po rozpadzie Związku Radzieckiego Białoruś w 1991 roku, stała się niepodległym państwem. Niepodległość ta niestety istnieje jedynie na papierze, gdyż panujący tam obecnie reżim prezydenta Łukaszenki ściśle kontroluje sytuację w kraju i dba o to aby kraj ten nie został wolny i demokratyczny.

Gospodarka Białorusi

Obecnie przemysł i rolnictwo Białorusi to główne gałęzie rozwoju i pracy w tym kraju. Większość mieszkańców Białorusi mieszka jednak w miastach ale mimo tego aż 2/3 z nich nadal pracuje w rolnictwie społecznym.

 
Hotele

 

Mapa Białorusi

Mapa Białorusi

Figurka Białorusiej Ludowej Pary Młodych

 
Podróże Po Białorusi - Co Zobaczyć I Gdzie Spędzić Wakacje w Białorusi?


Grodno i Rzeka Niemen

Jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na wakacje i podróże Polaków na Białorusi stanowi miasto Grodno. Znajduje się ono na zachodzie Białorusi i położone jest nad Niemnem. Miasto to zamieszkane jest obecnie w około 30% przez mniejszość polską, która przeżywa obecnie liczne prześladowania przez władzę białoruską. Z tego też powodu nie polecany jest wyjazd do tego kraju Polakom aż do czasu ustabilizowania sytuacji politycznej. Nie mniej jednak Białoruś ma do zaoferowania liczne interesujące miejsca dla Polskiego turysty.

Nad Niemnem leży niepozorny Stary Zamek Królewski z końca XIV w., w którym to obecnie znajduje się ciekawe muzeum. W Grodnie znajduje się również kilka cennych kościołów, (barokowy, kościół Św. Zofii z XIV w., kościół Bernardynów z 1595 r., kościół i klasztor franciszkanów z XVII w., kościół Wizytek z 1663 r., oraz najstarsza budowla miasta cerkiew Św. Borysa i Gleba, pochodząca z początków XII w.

Mińsk

Stolica Białorusi - Mińsk nie ma zbyt dużo interesujących rzeczy do zaoferowania turystom i zwiedzającym. Miasto to było kompletnie zniszczone podczas II wojny światowej, a obecnie w większości poprzecinane jest pasmami zieleni oraz poradzieckimi budynkami. Dla polskiego turysty godnym odwiedzenia jest dawny kościół katolicki, starówka Mińska z prawosławnym soborem katedralnym, Plac Zwycięstwa z pomnikiem Zwycięstwa oraz Plac niepodległości z pomnikiem Lenina.

Dla tych którzy wolą obcować na łonie natury, godnym polecenia jest wyprawa na bagno Jelnia ( rezerwat i tereny przedwojennego województwa wileńskiego), które wygląda jak żywy skansen, gdyż znajdujące się w okolicach domy porasta mech a samo miejsce należy do największych torfowisk wysokich w Europie i wpisane jest na międzynarodową listę IBA (Important Bird Area).
Do niezapomnianych przygód polskiego turysty należy również odwiedzenie mistycznego jeziora Świteź wraz z miejscowością Nowogródek.

Zobacz zdjęcia z Białorusi


Oficjalna Flaga Białoruskiego Reżimu

 

 

Białoruś w Obiektywie

Seminarium w Grodnie

Grodno Seminarium

Puszcza Białowieska w Białorusi

Żubr w Puszczy Białowieskiej

Stolica Białorusi Mińsk

Mińsk

Zobacz Również

Więcej zdjęć z Białorusi
Białoruś - Filmy i Atrakcje Turystyczne
Rezerwacja Hoteli


Białoruś WikiPedia
Portal Białoruś.pl
Wszystko o Białorusi
Białoruś - Onet Przewodnik
Zabytki Białorusi

Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka | Kontakt |Reklama

 
Prawa Autorskie - Internetowy Przewodnik Turystyczno-Informacyjny WakacjezPrzewodnikiem.pl 2006-2012