Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Strona Główna

EUROPA
 

Wybierz Państwo

Albania, Andora, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
 

LICHTENSTEIN

Flaga Liechtensteinu

Ważniejsze dane:

Powierzchnia: 160 km2
Ludność: 32 tys.
Stolica: Vaduz
Ważniejsze Miasta; Balzers, Schaan, Malbun
Język Urzędowy: niemiecki
Religie: chrześcijaństwo
Waluta: Frank szwajcarski, Euro
Średnia Temperatura:
Latem; 18 °C
Zimą: 0 °C


Atrakcyjność Turystyczna:

Galeria Zdjęć z Liechtensteinu
Liechtenstein Galeria Zdjęcia
Liechtenstein, Filmy i Atrakcje Turystyczne


Atrakcje Turystyczne
Liechtensteinu - (Filmy)


 

Linki Sponsorowane
 
 

 

Przewodnik Turystyczno Informacyjny - Liechtenstein "Twoje Podróże Marzeń".

 

Geografia Liechtensteinu / Historia Liechtensteinu / Przemysł i Gospodarka Liechtensteinu / Wakacje i Pozdróże Po Liechtensteinie / Vaduz / Zdjęcia z Liechtensteinu / Atrakcje Turystyczne Liechtensteinu (Filmy) / Znajdź Hotele W Liechtenstein

 

Przewodnik Po Liechtensteinie

Geografia Liechtensteinu

Klimat panujący w Liechtensteinie jest łagodny. Przez Liechtenstein przepływa wzdłuż zachodniej granicy rzeka Ren, a teren podnosi się stopniowo z północy na południe, ku zalesionym przedgórzom przechodzącym następnie w pokryte śniegiem Góry Alpy. To właśnie na łąkach Alp pasą się owce i bydło mleczne oraz w terenach dolinnych uprawia się jęczmień i owoce. mimo wszystko w rolnictwie zatrudnionych jest tu jedynie 3 % społeczności.

Historia Liechtensteinu

Liechtenstein nie przekracza w zaludnieniu liczby mieszkańców niedużego polskiego miasta. Liechtenstein powiązany silnie jest z sąsiednią Szwajcarią posiadając tą samą walutę czyli frank szwajcarski. Liechtenstein powstał w 1719 roku, gdy książe Johann Adam Liechtenstein zjednoczył dwa małe państewka: Vaduz i Schellenberg, które formalnie były częścią Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Co ciekawe to po dziś dzień krajem rządzą tym jego potomkowie, chociaż władzę ustawodawczą i legislacyjną ma tutaj demokratycznie wybierany parlament. Ciekawostką jest to iż kobiety uzyskały prawa wyborcze w Lichtensztajnie dopiero 1984 roku.

Przemysł i Gospodarka Liechtensteinu

Liechtenstein należy do czołówki najbogatszych państw świata gdzie standard życia jest na najwyższym poziomie. Od lat 50 szybko rozwijał się tu przemysł a w szczególności dział gospodarki związany z usługami, takie jak bankowe oraz obsługa ruchu turystycznego. Duże znaczenie dla gospodarki ma również produkcja wyrobów włókienniczych oraz przemysł, chemiczny i ceramiczny. Ze względu na swoją wielkość Liechtenstein to także raj podatkowy dla zagranicznych inwestorów, którzy nie jednokrotnie mają tu swoje siedziby i korzystają z oferowanych przez ten mały kraj ulg podatkowych i niskich kosztów działalności.

 
Hotele Liechtenstein

 

Mapa Liechtensteinu

Mapa  Liechtenstein

Słynne Znaczki Liechtensteinu

Znaczki z Liechtensteinu

 
Podróże Po Liechtensteinie - Co Zobaczyć i Gdzie Spędzić Wakacje w Liechtensteinie?


Liechtenstein jest chętnie odwiedzany przez turystów, którzy traktują go jak relikt minionych czasów. Księstwo to odwiedzane jest o wiele więcej przez turystów niż liczba jego mieszkańców. Najwięcej przyjeżdża ich z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, USA i Wielkiej Brytanii. Polscy Turyści odwiedzają ten nieduży kraj zazwyczaj podczas podróży do oddalonej Hiszpanii czy też południa Francji.

Turyści przybywają najczęściej do stolicy oraz górskiej gminy Triesenberg; ruch turystyczny rozkłada się to równomiernie między porą letnią i zimową. Infrastruktura turystyczna i wypoczynkowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Trasy narciarskie i rowerowe sprzyjają niejednokrotnie turystom i wczasowiczom szukających aktywnej formy wypoczynku czy też pragną spędzić tu swoje wakacje.

Vaduz

Stolica i największe miasto Liechtensteinu to Vaduz. Liczy ono około 5 tys. mieszkańców i położone jest tuż u podnóża Alp Retyckich, w pobliżu Rzeki Ren. Vaduz od XIV wieku, był siedzibą hrabiów a następnie panujących tu namiestników i książąt. Vaduz to także siedziba rządu i parlamentu Liechtensteinu istniejącego tu od roku 1939. Vaduz stanowi przede wszystkim ważny ośrodek turystyczny, a także ale także miasto wspomnianych wcześniej siedzib zagranicznych firm i towarzystw finansowych.

Schloss Vaduz (Zamek Vaduz) to najważniejszy obiekt i atrakcja turystyczna miasta. Jest to zamek książęcy, wzniesiony w XIII wieku, a następnie przebudowany w XVI w. Warto odwiedzić tu także "Briefmarkenmuseum" (Muzeum Znaczków Pocztowych). Posiada on ogromne zbiory znaczków, z których to właśnie słynie Liechtenstein.

Podobnie jak sąsiedzi, mieszkańcy Liechtensteinu są zagorzałymi piwoszami. Dla osób chcących spróbować pieczonych kiełbas oraz potrawach mącznych, polecamy udać się do pobliskiej restauracji a z pewnością znajdziemy tam coś dla siebie.

Zobacz zdjęcia z Liechtensteinu 


Liechtenstein w Obiektywie

Zamek w Liechtensteinie

Liechtenstein Zamek

Liechtenstein Mals Balzers

Liechtenstein Mals Balzers

Stolica Vaduz

Liechtenstein Vaduz
Zobacz Również

Więcej zdjęć z Liechtensteinu
Liechtenstein - Filmy i Atrakcje Turystyczne
Liechtenstein Hotele

Liechtenstein WikiPedia
Liechtenstein Przewodnik Onet
Liechtenstein - Portal (Ang.)
Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Kontakt | Reklama

 
Prawa Autorskie - Internetowy Przewodnik Turystyczno-Informacyjny WakacjezPrzewodnikiem.pl 2006-2012