Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Strona Główna

EUROPA
 

Wybierz Państwo

Albania, Andora, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
 

NIEMCY

Flaga Niemiec

Ważniejsze dane:

Powierzchnia: 356730 km2
Ludność: 82 mln.
Stolica: Berlin
Ważniejsze Miasta; Frankfurt, Hamburg, Monachium, Brema, Hanower
Język Urzędowy: niemiecki
Religie: chrześcijaństwo, islam
Waluta: Euro
Średnia Temperatura:
Latem; 20 °C
Zimą: -1 °C


Atrakcyjność Turystyczna:

Galeria Zdjęć z Niemiec
Niemcy Galeria Zdjęcia
Niemcy, Filmy i Atrakcje Turystyczne


Atrakcje Turystyczne
Niemiec - (Filmy)


 

Linki Sponsorowane
 
Przewodnik Turystyczno Informacyjny - Niemcy "Twoje Podróże i Wakacje Marzeń".

 

Geografia Niemiec / Historia Niemiec / Gospodarka Niemiec / Ludność Niemiecka / Wakacje i Podróże Po Niemczech / Berlin / Monachium / Frankfurt Nad Menem / Alpy Niemieckie / Morze Bałtyckie i Północne / Zdjęcia z Niemiec / Atrakcje Turystyczne Niemiec (Filmy) / Znajdź Hotele W Niemczech

 

Przewodnik Po Niemczech

Geografia Niemiec

Niemcy i ich niskie piaszczyste plaże urozmaicone licznymi wyspami, omywają ciemne, wzburzone wody Morza Północnego i Bałtyckiego. Z północy na południe tereny Niemiec podnoszą się stopniowo tworząc rozległe wzniesienia morenowe. Obszar ten odwadniają przepływające rzeki Odry, Łaby i Wezery a w szerokich dolinach rzecznych i na wybrzeżu występują urodzajne gleby, na których uprawia się żyto owies i ziemniaki. Pozostałe tereny nie nadające się pod uprawę porastają wrzosowiska i lasy mające przeznaczenie przemysłowe. Zachodnie Niemcy przecina rzeka Ruhra, gdzie występują bogate złoża węgla i rudy metali stanowiące bogactwo przemysłu Niemieckiego.

Środkowe Niemcy mają kształt wyżynny i są porośnięte lasami oraz poprzecinane głębokimi wąwozami i wartko płynącymi rzekami. Wzdłuż zachodniej granicy teren podnosi się tworząc pagórki, na których rośnie winorośl, pszenica i jęczmień oraz wypasają się owce na pięknych łąkach i pastwiskach. Południe Niemiec to tereny górzyste Gór Schwarzwald, nazwanych tak od ciemnych lasów świerkowych porastających ich tereny. Dalekie południe Niemiec to najwyższe góry Europy Alpy. Region ten to Bawaria gdzie znajdują się piękne jeziora, czysta przyroda oraz malownicze krajobrazy przyciągające rzesze turystów, zarówno latem jak i zimą na uprawianie sportów górskich.

Historia Niemiec

Pierwsi osadnicy na terenie Niemiec pojawili się około 1000 p.n.e. i były to plemiona germańskie i celtyckie. W V wieku germański lud Franków podbił Rzymian, którzy rządzili w tym czasie na tych terenach. W roku 800 Karol Wielki opanował ziemie od Rzymu po Morze Północne i koronował się na cesarza. W 88 lat później imperium jego się rozpadło, Niemcy podzielone zostały na małe państwa na czele których stał wybierany cesarz. W latach 1438-1806 Niemcy jako Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego były rządzone przez austriacką dynastię Habsburgów. Późniejsze lata to okres konfliktów religijnych i 30 letniej wojny, która doprowadziła do podziału Niemiec na część katolicką i protestancką. W 1871 Otto von Bismarck, doprowadził do zjednoczenia Niemiec i utworzenia Cesarstwa Niemieckiego.

Przegrana Niemiec podczas I Wojny Światowej doprowadziła do ubóstwa co dało początek narodzenia się faszyzmu i przejęcia władzy przez Adolfa Hitlera. W rezultacie Naziści podbili prawie całą Europę i wymordowali miliony Żydów, Cyganów, Polaków, Rosjan oraz Niemców (przeciwników III Rzeszy). Po upadku faszyzmu i przegraniu II Wojny Światowej Niemcy podzielone zostały na dwie strefy wpływów i utworzone zostały Republika Federalna Niemiec i Niemiecka Republika Demokratyczna. Ponowne zjednoczenie Niemiec nastąpiło w 1990 roku po upadku Muru Berlińskiego.

Gospodarka Niemiec

Niemcy to niewątpliwie jedna z potęg gospodarczych świata. To jeden z największych i cieszących się znakomitą renomą producentów samochodów takich marek jak Mercedes, BMW, Audi, VW, Opel i inne. Rozwinął się tutaj także przemysł elektrotechniczny urządzeń precyzyjnych, komputerów oraz artykułów włókienniczych. Do jednych z bardziej znanych artykułów spożywczych eksportowanych przez Niemcy należą piwo, wino oraz kiełbasa. Kraj ten to niewątpliwie motor przemysłowo gospodarczy Europy i Unii Europejskiej ale także miejsce gdzie spędzić można wymarzone wakacje.

Ludność Niemiecka

Niemcy jako naród zawsze przywiązywali dużą wagę do wykształcenia, kultury, tradycji i sztuki. Znajduje się tu wiele znanych uniwersytetów, muzeów a kultywowanie tradycji ma zwłaszcza silny charakter na południu kraju gdzie wielu z nich nadal ubiera swoje ludowe stroje nawiazując do historii tego kraju i regionu. Niemcy to także piwosze, a picie piwa ma tu charakter obrzędów taki jak organizowany co roku i przyciągający setki tysięcy turystów z całego świata "Oktober Fest".


 
Hotele W Niemczech

 

Mapa NiemiecNiemieckie Stroje Ludowe z Regionu Alp


Święto Piwa
"Oktober Fest"

 
Podróże Po Niemczech - Co Zobaczyć i Gdzie Spędzić Wakacje w Niemczech ?


Niemcy są nie wątpliwie bardzo interesującym krajem. Nie każdy wie iż w Niemczech jest ponad 300 gatunków chleba i ponad 6 tysięcy gatunków piwa. Niemcy to piwosze. Panuje tutaj również bardzo duże przywiązanie do tradycji co przenosi się na każdy niemal aspekt życia w Niemczech.

Berlin

Niemcy i ich stolica Berlin nierozerwalnie nadawały bieg wydarzeniom historycznym na przełomie wieków w Europie. To właśnie Berlin był najpierw sercem Królestwa Pruskiego, później ekonomicznym i kulturalnym centrum Republiki Weimarskiej, a potem kwaterą główną Hitlera i III Rzeszy. Berlin, w porównaniu z innymi stolicami europejskimi, nie posiada zbyt wiele zabytków za to stanowi on siedzibę instytucji kulturalnych Niemiec. Główne atrakcje Niemiec to, Brama Brandenburska, Reichstag, pozostałości Muru Berlińskiego, Kolumna Zwycięstwa (Siegessäule), Muzeum Żydowskie i Egipskie oraz ratusz. To właśnie w Berlinie otwarto niedawno również najnowocześniejszy dworzec kolejowy w Europie oraz odbywają się tutaj co roku "Parady Miłości" - "Love Parade" gdzie przyjeżdżają miliony młodych ludzi bawić się na ulicach Berlina przy głośnej muzyce techno.

Monachium

Kolejne interesujące miasto Niemiec to stolica regionu Bawarii - Monachium. Monachium jest jednym z najciekawszych ośrodków turystycznych kraju. Główne atrakcje turystyczne tego miasta to; Marienplatz, XV wieczny ceglany kościoł NMP (Frauenkirche), kościół Św. Piotra i Michał, neogotycki ratusz, barokowy pałac (Nymphenburg), Muzeum Nauki i techniki oraz wspaniała ogrody botaniczne. Monachium stanowi jeden z czołowych ośrodków naukowych Niemiec oraz jako ciekawostka dla zmotoryzowanych to tu własnie mieści się główna siedziba BMW.

Frankfurt nad Menem

Frankfurt jest jednym z większych miast Niemiec o znaczeniu nie tylko kontynentalnym, lecz również światowym jako znacząca metropolia finansowa. Frankfurt posiada jedno z największych lotnisk świata, oraz jedne z większych hale targowe gdzie odbywają się chociażby słynne międzynarodowe targi samochodowe (Internationale Automobilausstellung). Frankfurt to także miasto muzeów. Znajduje się tutaj muzeum, archeologiczne, architektury, filmu, sztuki, historyczne, Goethego, porcelany, sztuki nowoczesnej oraz bardzo ciekawe transportu drogowego. Frankfurt to także siedziba największych koncernów biznesowych świata oraz siedziba wielu banków, niemieckich jak i zagranicznych. Wieżowce Frankfurtu przypominają nieco tak zwane amerykańskie "downtown" wielkich metropolii i stanowią symbol nowoczesności i szybkiego rozwoju Niemiec.

Alpy Niemieckie

Niemcy to także naród kochający sporty. Jednym z najbardziej popularnych jest tutaj piłka nożna oraz wszelkie sporty zimowe. Alpy jako centrum turystyki górskiej zarówno latem jak i zimą przyciąga rocznie miliony turystów z Europy i świata. Wspaniale przygotowane stoki narciarskie, bardzo dobrze rozwinięta baza hotelowa i gastronomiczna sprawia iż miłośnicy białego szaleństwa z pewnością miło spędzą tu swoje zimowe wakacje. Polecane miejsce na zimowe wakacje to Garmisch-Partenkirchen, pasmo Wettersteingebirge i Zugspitze to niemieckie odpowiedniki naszego Zakopanego i Tatr.

Morze Północne i Bałtyckie

Dla tych którzy preferują udanie się na urlop czy też spędzić wakacje porą letnią, polecamy tereny Morza Bałtyckiego i Północnego. Bardzo popularny kurort turystyczny Niemiec to Lubeka. To średniowieczne miasto zachowuje swój oryginalny wygląd ze starymi budynkami i wąskimi ulicami. Stare Miasto w Lubece zostało zapisane również do światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Znajdują się tutaj duże piaszczyste plaże na których co roku odbywa się konkurs budowli z piasku. Kolejną miejscowością, którą warto odwiedzenia jest Sassnitz. Położone jest ono na północnym wschodzie wyspy Rugia. Znajduje się tu Park Narodowy Jasmund, z kredowymi klifami i formacjami skalnymi Wissower Klinken i Stubbenkammer.

Niemcy to niewątpliwe kraj który należy odkryć, przeżyć i poczuć. Znajdujące się tu miasta to architektoniczne perły z rajskimi pasażami, tętniącym życiem nocnym oraz posiadające swój tradycyjny klimat. Czarujące miejsca i krajobrazy, zamki, pałace, klasztory i wioski z festynami wina i piwa oraz podawane specjały regionalnej kuchni zachęcają do ponownego odwiedzenia tego kraju. Niemcy to bez wątpienia kraj tysiąca możliwości.

Zobacz zdjęcia z Niemiec 


Niemcy w Obiektywie

Frankfurt Nad Menem

Frankfurt Nad Menem

Krajobraz Bawarii

Bawaria

Wapienne Klify Rugii

Rugia

Zobacz Również

Więcej zdjęć z Niemiec
Niemcy - Filmy i Atrakcje Turystyczne
Niemcy Hotele

Niemcy WikiPedia
Turystyka W Niemczech
Oficjalna Strona Berlina
Informator o Niemczech
Bawaria Informator

Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Kontakt | Reklama

 
Prawa Autorskie - Internetowy Przewodnik Turystyczno-Informacyjny WakacjezPrzewodnikiem.pl 2006-2012