Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Strona Główna

EUROPA
 

Wybierz Państwo

Albania, Andora, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
 

SAN MARINO

Flaga San Marino

Ważniejsze dane:

Powierzchnia: 61 km2
Ludność: 30 tys.
Stolica: San Marino
Ważniejsze Miasta; Falciano, Monte Giardino, Fiorentino
Język Urzędowy: włski
Religie: chrześcijaństwo,
Waluta: Euro
Średnia Temperatura:
Latem; 25 °C
Zimą: 7 °C


Atrakcyjność Turystyczna:

Galeria Zdjęć z San Marino
San marino Galeria Zdjęcia
San Marino, Filmy i Atrakcje Turystyczne


Atrakcje Turystyczne
San Marino - (Filmy)


 

Linki Sponsorowane

 

 

 

 

Przewodnik Turystyczno Informacyjny - San Marino "Twoje Podróże i Wakacje Marzeń".

 

Geografia San Marino / Historia San Marino / Gospodarka San Marino / Wakacje i Podróże Po San Marino / San Marino Stolica / Atrakcja Turystyczne San Marino / Zdjęcia z San Marino / Atrakcje Turystyczne San Marino (Filmy) / Znajdź Hotele W San Marino

 

Przewodnik Po San Marino

Geografia San Marino

San Marino to jeden z mniejszych krajów Europy, który otoczony ze wszystkich stron jest przez Włochy. Mniejszym państwem jest jedynie Watykan i Monako. San Marino stanowi enklawę na terytorium Włoch, granicząc na odcinku 39 km z włoskimi regionami Emilia-Romania i Marche. San Marino położone jest w górzystym terenie wchodzącym w skład pasma Apeninów, których najwyższym szczytem jest Monte Titano o wysokość 749 m.n.p.m. Śródziemnomorski klimat San Marino charakteryzuje się ciepłymi latami i łagodnymi zimami. Przez San Marino przepływają także rzeki San Marino i Marano. Rzeka San Marino jest dopływem rzeki Marecchia, a rzeka Marano znajduje swoje ujście w Morzu Adriatyckim.

Historia San Marino

San Marino uważa się za najstarszą republikę świata, utworzoną 301 lat p.n.e. przez utalentowanego chrześcijańskiego budowniczego, kamieniarza zwanego Świętym Marinusem. Gdy uciekał on przed prześladowcą chrześcijan - cesarzem rzymskim Dioklecjanem, ukrył się na szczycie Monte Titano (najwyższe z siedmiu wzgórz San Marino) i tam założył małą wspólnotę chrześcijańską. Na pamiątkę kamieniarza, ziemię nazwano "Ziemią San Marino", by w końcu zmienić ją na nazwę, która zachowała się do dzisiaj "Republika San Marino". Niepodległość San Marino została oficjalnie uznana przez papieża w 1631 roku, który w tym czasie kontrolował tereny wokół państewka a później w 1862 roku potwierdził to zawarty z Włochami układ.

Gospodarka San Marino

San Marino zajmuje stok góry Titano w Apeninach. Trudno dostępne tereny chroniły je przez dłuższy czas przed wrogimi najazdami. W stolicy można znaleźć domy wybudowane jeszcze w XIV w., stojące wzdłuż wąskich uliczek wyłożonych kostką. Główny dochód San Marino to usługi turystyczne, oraz sprzedaż słynnych znaczków i monet. Rocznie ten nieduży kraj odwiedza aż 3,2 mln osób. Pozostałe kluczowe gałęzie gospodarki obok turystyki to bankowość, przemysł odzieżowy, elektroniczny i ceramiczny. W przeszłości tradycyjnymi zajęciami mieszkańców państwa były uprawa roli i hodowla owiec zaś obecnie rolnictwo skupia się na zbożu, winogronach i sadownictwie, jak również na hodowli bydła i trzody chlewnej.

 
Hotele W San Marino

 

Mapa San MarinoŚredniowieczny Rycerz Podczas Święta "Medieval Days"

Średniowieczny Rycerz

 

 

 
Podróże Po San Marino - Co Zobaczyć i Gdzie Spędzić Wakacje w San Marino ?


San Marino to niewielkie państwo, które przyciąga wiele turystów z przybyłych na wypoczynek sąsiednich Włoch. Do San Marino można łatwo dostać się z pobliskich miast włoskich kurortów: Rimini, Pesaro czy Urbino. Ze względu na rozmiary Republiki San Marino (wielkość republiki to około 1/8 Warszawy) najlepszym sposobem na poznawanie jej jest korzystanie z roweru, skutera lub urządzenie sobie pieszej wycieczki. Wiele wyjazdów zorganizowanych z Polski do Włoch zawiera wycieczkę do San Marino, dlatego też, warto skorzystać z tej oferty.

San Marino

San Marino i stolica o tej samej nazwie to duży ośrodek turystyczny. W miasteczku zachowały się ruiny budowli, wiele średniowiecznych domów, placów i fortyfikacji. Gród otaczały mury obronne z licznymi bramami i basztami. Powyżej grodu, na trzech wierzchołkach Góry Titano zbudowano obronne zamki połączone murami. Znajdują się tutaj również trzy twierdze z XI-XIX w., oraz kilka zabytkowych kościołów (m.in. bazylika San Marino z XIX w., kościół Św. Franciszka z XIV-XIX w., Św. Piotra z XVI w.). Pośród pałaców San Marino najcenniejsze są Valloni z XV-XVII w., oraz del Governo z XIX w. Dużą atrakcją miasta San Marino jest Muzeum Filatelistyczno- Numizmatyczne.

Atrakcje Turystyczne San Marino

San Marino jest niewątpliwie rajem dla miłośników tradycji, kultury i historii. Zwiedzanie wielu nagromadzonych tu zabytków jest prawdziwą przyjemnością i niezapomnianym przeżyciem. Ponieważ turystyka jest główną gałęzią gospodarki San Marino bardzo dba o turystów. Jeśli poczujemy się więc choć na chwile zmęczeni podczas zwiedzania i zapragniemy usiąść w kafejce, restauracji, czy pubie i skosztować tutejszych smakołyków lub tutejszych trunków, to z pewnością znjadziemy tutaj idealne miejsce. W okolicach Starego Miasta szczególnie nie ma takiego miejsca, gdzie zabrakłoby wyśmienitej restauracji z pysznym adriatyckim jedzeniem.

Największą atrakcją związaną z San Marino jest odbywający się tu barwny z wieloma atrakcjami festiwal "Medieval Days" czyli "Dni Średniowiecza". Z okazji tego święta odbywają się tu liczne koncerty i turnieje, np. kuszniczy oraz koncert muzyki średniowiecznej, liczne parady, w czasie których uczestnicy przebierają się w średniowieczne stroje.

Zobacz zdjęcia z San Marino 


San Marino w Obiektywie

San Marino - Titano

San MArino Titano

Gwardia Narodowa w San Marino

Gwardia San Marino

Widok Na San Marino

San Marino

Zobacz Również

Więcej zdjęć z San Marino
San Marino - Filmy i Atrakcje Turystyczne
San Marino Hotele
San Marino WikiPedia
Oficjalny Portal Turystyczny San Marino (Włoski)
San Marino Przewodnik
Informator Turystyczny San Marino

Europa | Ameryka Północna  | Ameryka Południowa | Azja | Australia i Oceania | Afryka  | Kontakt | Reklama

 
Prawa Autorskie - Internetowy Przewodnik Turystyczno-Informacyjny WakacjezPrzewodnikiem.pl 2006-2012